Letní soustředění mladých hasičů na Branišově

04.09.2013 10:30

Dne 10.8.2013 jsme se společně sešli u obecního úřadu abychom odešli na již tradiční letní soustředění mladých hasičů na mysliveckou chatu v Branišově.

Letošní táborové téma by se dalo popsat jako z pohádky do pohádky. Každý den dopoledne se soustředilo na zdokonalování znalostí týkajících se odbornosti ze zdravovědy, střelby, uzlů atd. Odpolední činnost se týkala pohádkových příběhů.

Celé to začalo když čaroděj Rumburak  požádal princeznu Arabelu o ruku. Ta ho ale, jak je známo odmítla a tím Rumburak proklel všechny pohádky, které navštívily náš tábor. Děti musely pohádky postupně různými úkoly rozplétat, protože všechny příběhy byly popletené.

Jednalo se o pohádky: Princ  a Večernice, Arabela, O Šípkové Růžence, Tři oříšky pro popelku, O Princezně se zlatou hvězdou na čele, O Rumcajsovi-Mance a Cipískovi a O  Červené Karkulce. Všechny pohádky byly o to krásnější, protože byly doplněny autentickými kostými, které nás všechny vtáhli do děje.

Celý týden jsme zakončili velkým pohádkovým karnevalem, na kterém byly převlečeny i děti za pohádkové postavy. Mimo to si pro nás připravily kraťoučkou pohádku, kterou celý tábor pobavily. Po zbytek večera se zpívalo u táboráku. Za rok naviděnou.

Několik fotek naleznete zde