Letecká nehoda 12. 9. 2009

23.11.2009 12:57

12 září ráno byli přípravy na dnešní netradiční soutěž v plném proudu, když se rozezněla siréna a esemeskou byla ohlášena letecká nehoda v místní části Hlína. Ihned jsme vyrazili na místo neštěstí. Přijeli jsme první,hned po nás dorazili hasiči ze Ždírce, profesionálové z Chotěboře a další složky IZS. Při průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o malé letadlo, které se zřítilo na kraji lesa a plameny zasahují do přilehlého porostu. Společně s  chotěbořskými jsme provedli zásah dvěma proudy C. Po uhašení bylo zjistěno, že dvě osoby zaklíněné v troskách letadla nejeví známky života.Ještě jednou jsme provedli  průzkum okolí, nic dalšího ale nalezeno nebylo. Na rozkaz velitele zásahu jsme se vrátili na základnu.