Činnost dětí za uplynulý rok 2015

10.07.2015 17:41

Stalo se toho mnoho - ani v měsíci dubnu mladí hasiči nezaháleli a poctivě se věnovali trénování a zdokonalování hasičských dovedností. Za pěkného počasí „pilovali“ všemi  oblíbené hasičské útoky a když počasí zase tolik nepřálo, opakovala se s dětmi teorie.

Od poloviny dubna jsme se všichni připravovali na Pohádkovou stezku, kterou pořádali členové SDH Sobíňov. Přípravy to byly opravdu nemalé. Zajistit vše potřebné k občerstvení, výzdobě parketu, vymyslet soutěžní úkoly pro děti, doprava kostýmů - jeden by ani neřekl a zbytek dubna byl pryč…

Brána do pohádkové říše se otevřela 8. 5. 2015 ve 14 hodin na parketě za obecním úřadem a všichni, kteří se přišli podívat, si prošli cca 3 km dlouhou pohádkovou stezku se 14 pohádkovými stanovišti. Rekordní počet dětí, které prošly pohádkovou branou po uvítání krále Hyacinta a jeho moudré královny, bylo neuvěřitelných 233.

Počasí bylo pohádkové - svítilo sluníčko, na nebi ani mráček a nálada návštěvníků nasvědčovala tomu, že je to velmi povedená akce, za kterou také velice děkujeme štědrým sponzorům a hlavním partnerům Petře a Pavlovi Matalíkovým a Gabriele a Rudolfovi Adamcovým.

9. 5. 2015 čekalo děti a jejich vedoucí oblastní kolo ve hře Plamen v Havlíčkově Borové. Na děti čekala štafeta 4x60m s překážkami, potom štafety požárních dvojic a naposledy požární útok… Po náročném dopoledni i odpoledni si děti odvezly krásné umístění. Starší A 1. místo, starší B 4. místo, mladší A 1. místo, mladší B 6. místo.

10. 5. 2015  odjela Gabča Adamcová reprezentovat Sobíňov v kategorii dorostenců. Den to byl dlouhý a náročný, ale přes to všechno se Gabče  podařilo získat krásné druhé místo a tím zasloužený postup do krajského kola, který se bude konat 21. 6. 2015 v Třešti.

23. 5. 2015 nastal den D. – okresní kolo hry Plamen v Havlíčkově Brodě. Museli jsme se připravit na celý den soutěžení a podávání co nejlepších výsledků v těchto disciplínách: štafeta 4x60m s překážkami, štafeta CTIF, požární útok CTIF a požární útok. Družstvo starších získalo krásné 2. místo a zajistilo si tak postup do krajského kola, které bude tentokrát v Třešti. Družstvo mladších se nenechalo zahanbit a vybojovalo krásné 4. místo.

31. 5. 2015 jsme s dětmi zavítali do Libice nad Doubravou na každoroční Havlíčkobrodské turné. Počasí bylo krásné a slunečné a naše děti si odvezly moc pěkné umístění. Družstvo starších A si vezlo domů 1. místo s časem 16. 87 a za tento výkon zasloužený pohár vítězství. Družstvo starších B mělo čas 20.26 a obsadilo 12. místo. Družstvo mladších A s časem 31.38 získalo 23. místo a družstvo mladších B s časem 40.21 skončilo na krásném 26 místě. Nutno podotknout že soutěžících družstev bylo celkem 57.

7. 6. 2015 nás čekalo Havlíčkobrodské turné v poměrně vzdáleném Herálci. Soutěžit přijelo neuvěřitelným 60 družstev. Naše dvě želízka v ohni se snažila.  Družstvo starších A mělo čas 25.96 a družstvo starších B mělo také krásný čas - 26.29, ale bohužel rozhodčí označili pokus jako neplatný.

13. 6. 2015 se také naše hasičské děti zúčastnily populárních závodů dračích lodí. Svoje síly změřily s dětmi z Krucemburku a dětmi ze Ždírce nad Doubravou. Jízda to byla krásná, a proto si všechny děti po zásluze odnesly medaile.

15. 6. 2015 po náročném sobotním dni, který jsme strávili na dračích lodích, nás čekala Chotěboř a společně s ní i další kolo Havlíčkobrodského turné. Své dovednosti ukázalo pět našich družstev. Družstva starších, dvě družstva mladších a jedno družstvo našich nejmenších hasičů. Družstvo starších A mělo čas 20.00 a patřilo jim 15. místo, družstvo starších B mělo čas 28.12 a obsadilo 25. místo. Mladší A čas 21.66 (14. místo) a mladší B 27.75 (neplatný pokus) a mladší C 29.90 (25. místo).